Szolgáltatásunk

Esztétikus fogpótlás

Korona és hídpótlás

A hiányzó fogak pótlása nem csak esztétikai szempontból fontos. A nagyobb kiterjedésű foghiányok miatt a rágás elégtelen lesz, ami a későbbiekben emésztőrendszeri zavarokat okozhat, az állkapocsízületi problémákról nem is beszélve. Már csupán egy fog hiánya is zavart okozhat a rágószervben, miután a foghiányt határoló fogak próbálják zárni a keletkezett rést, bedőlnek, a foghiánnyal szemben lévő fogak kiemelkedhetnek. A hiányzó fog helyén pedig csontlebontódás indulhat el, minél több ideig várunk a pótláskészítéssel.

Csupán a fog koronai részét helyreállító fogpótlás a szólókorona. Koronakészítésre akkor kerül sor, ha már annyi foganyag hiányzik, hogy az töméssel nem rekonstruálható.

Amennyiben két, vagy akár több fog, ebben az esetben, az egyik leggyakrabban készített fogpótlás típus a híd. Ilyenkor a hiányt határoló fogakat csiszoljuk le, amelyek tartják a hiányt pótló fogakat

A fogpótlás felhasznált anyag alapján lehet fémkerámia, amikor is fémvázra égetik rá a leplező kerámiát. Másik csoportba a fémmentes pótlások tartoznak, amelynél egy kemény cirkon vázra kerül a leplező porcelán, vagy az egész pótlás cirkonból készül.

Miért javasoljuk a fémmentes cirkon koronát/hidat?

Cirkon kerámia esetében a korona, vagy a híd váza cirkóniumból készül, ami egy teljesen fehér anyag, majd erre kerül a kerámia réteg, vagy készülhet a korona és híd csak cirkónium felhasználásával is. 

Frontterületen gyakran alkalmazott koronatípus a préskerámia korona, mely pusztán kerámiából áll, teljesen fémmentes, kimagasló esztétikai eredményt biztosít.

A fémmentes korona- és hídpótlás legnagyobb előnyei:

· 100 %-ban természetes, esztétikus hatású, miután a cirkónium-dioxid fényáteresztő képessége sokkal nagyobb, mint a fémé.

· Antiallergén, teljesen fémmentes, így fémallergiásoknak is nyugodt szívvel ajánljuk.

· Rendkívül precízen kivitelezett, a digitális tervezésnek és gyártásnak köszönhetően.

Harapásemelő sín

Szervezetünk a napi feszültséget gyakran éjszaka dolgozza fel, és ez gyakran fogcsikorgatás formájában nyilvánul meg.

Annak érdekében, hogy a csikorgatás ne tegyen kárt a fogakban és az elkészült pótlásokban, a páciensek egy vékony műanyagból készült, patkó alakú harapásemelő sínt kaphatnak, amit többnyire éjszaka kell fogsorukra helyezve viselniük, de súlyosabb panaszok esetén nappal is hordaniuk kell.

A sín hatásosan védi a fogakat és a pótlásokat a rájuk nehezedő nyomástól és súrlódási erőtől. A sín biztosítja, hogy az alsó és felső fogsor egymáshoz viszonyított helyzete optimális legyen, ezáltal az ízület ellazult állapotba kerüljön. 

Bejelentkezés

Hagyományos kivehető fogpótlások

A hagyományos kivehető fogsor a leggyakrabban választott kezelési mód idős korban a részleges és a teljes fogatlan állapot kezelésére.

Kivehető fogsort akkor kell készíteni, amikor a megmaradt fogak száma nem elegendő ahhoz, hogy rögzített fogpótlást viseljen a páciens.

A protézis célja a rágó funkció és az esztétikai hatás visszaállítása. A megfelelő rágás az egészséges emésztés alapfeltétele, amely hiányában emésztési problémák léphetnek fel, amik további megbetegedéshez vezethetnek.

A foghiány kiterjedése szempontjából beszélhetünk részleges (ebben az esetben a páciens még rendelkezik saját foggal, ami alkalmas a rögzítéshez), vagy teljes (amikor már egyetlen saját fog sincs a protézis rögzítéséhez). Előbbi esetben úgynevezett részleges kivehető fogsort, utóbbi esetben teljes kivehető fogpótlás lehet a megoldás.

Kombinált kivehető fogpótlások

A leggyakrabban akkor jön ez a pótlástípus szóba, mikor csak elöl maradnak fogak, és a páciens az összes őrlőfogát elveszítette.

A kombinált fogpótlás azt jelenti, hogy egy fix pótlás (fémkerámia híd) van kiegészítve egy kivehető fémlemezes fogsorrésszel. Ez egy precíziós kivehető fogsor, melyhez belső rejtett rögzítő elemeket használunk, amelyek nem teszik tönkre a saját fogakat úgy, mint a kapcsok. Ez a típusú fogsor a szájban nagyon stabil, mert vannak saját fogak, amik megtámasztják, azaz nem csak az ínyen tapad, mint egy teljes fogsor.

Egy-egy precíziós elem alkalmazása (pl. nyomógomb vagy csúsztató) stabilan rögzíti a szájban. Egy precíziós elemhez legalább két fogat egységbe kell foglalni, azaz megkoronázni, mert az tudja elviselni ezt az erőhatást, amit a fogsor a fogakra átvisz rágás közben.

Bejelentkezés